1 listopada 2009

Telenty ;)

Rozwijanie swoich umiejętności jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Czasami może niektórzy mają wrażenie iż niczego nie umieją zrobić naprawdę dobrze, ale przecież tak nie jest. Każdy znajdzie choć jedną rzecz, którą będzie robił dobrze i z wielka ochotą.

Szukanie takiej cechy, zalety czy po prostu uzdolnienia u każdego z Was wygląda inaczej. Lubicie robić inne rzeczy i dobrze Wam wychodzi ta indywidualność. I każdy ma odmienny talent!

Dla niektórych może się to okazać granie w piłkę nożną, śpiew, słuchanie innych i umiejętne doradzanie, sprawna ręka podczas operacji na otwartej klatce piersiowej, super dryg do prowadzenia samochodu, umiejętność zrobienia z niczego coś lub z pustej lodówki ugotować coś pysznego ;) itp.

Można by tego wymieniać i wymieniać ;).

Żeby odkryć swój talent trzeba próbować różnych rzeczy, nie poddawać się, gdy nam się coś nie uda, stawiać sobie trudne pytania, podejmować wiążące decyzje, i co najważniejsze szukać wytrwale. Bo jeśli się poddamy to nie odnajdziemy w sobie naszego talentu jednego, drugiego, piątego itd...

Życzę Ci powodzenia w szukaniu :)

A jak już znamy nasze talenty to należy o nie dbać tzn ćwiczyć sie w sztuce i nie zapominać o nich, próbować coraz nowych rzeczy związanych z tą dziedziną i odnaleźć w sobie uczucie pewności iż to co robimy jest naprawdę dobre i to lubimy :).

A jak Ci się idzie szukanie swojego talentu lub dbanie o niego?

1 komentarz:

  1. Ostatnio jak zadano mi pytanie "Co robisz poza szkołą i harcerstwem?" przez chwilę zgłupiałam. Nie wiedziałam co odpowiedzieć i nawet się podłamałam, że jak to... nie mam nic poza pracą z harcerzami i nauką? Ale olśniło mnie, przecież mam przed sobą swój ukochany sprzęcior. Canon EOS 1000d. Fotografia jest dla mnie tak oczywista, że nawet o niej nie pomyślałam jako czymś poza. I nie traktuje tego jako talent, czy hobby. To po prostu jest. Sprawia mi przyjemność, przynosi uśmiech, spokój. Komuś moje prace mogą wydawać się zwykłe, nijakie. Tak, możliwe, że takie są i przecież nie każdemu muszą się podobać. Ale to mój świat przedstawiony moimi oczami. Pielęgnowanie talentu - jak to nazwałaś - to dla mnie jak powietrze, jak dbanie o samą siebie. Jak nie mam aparatu w rękach to tak jak bym nie oddychała. Paradoksem jest, że jak go nie mam to zawsze wtedy jest milion rzeczy, które mogłabym uwiecznić, ale wiesz co wtedy robię? Po prostu cieszę się, że mogłam je zobaczyć. Może jeszcze uda mi się je sfotografować?
    Genialne jest to, że tu nie ma ograniczeń, że mogę stworzyć swój własny świat i pokazać go innym, ale czym im się spodoba?

    OdpowiedzUsuń