30 listopada 2009

Czas

Czas...

Czym jest czas? Dla każdego z nas na dobrą sprawę jest czymś innym, odczuwamy go w inny sposób i inaczej przeżywamy chwile, które już były, które są i które będą... Dla mnie czas jest to coś niewyobrażalnego, czego nie da się dotknąć, zmierzyć można tylko wpsominać co było, planować co będzie i doceniać to co jest!

Mówi się, że z wiekiem czas przymyka nam sie przez palce coraz szybciej i nie postrzeżenie. Coś w tym jest. Ale pomimo to powinniśmy pamiętać iż nasz czas jest ważny. To od nas zależy czy go stracimy, na co go poświęcimy i czy będziemy potrafili docenić każdą wartą chwilę.

"Czas goni nas, goni nas,
Goni nas, goni nas cały czas
Cały czas goni nas..."

Tylko czy, aby na pewno zawsze umiemy racjonalnie rozdzielać czas pomiędzy natłokiem spraw, tomów książek, ilości spotkań i chęci zrobienia kilku rzeczy na raz? Czy zawsze dokonujemy słusznego wyboru decydując się akurat na to zajęcie a nie inne? Musicie odpowiedzieć sobie sami na te pytania. Ja tylko życzę powodzenia w podejmowaniu decyzji :) Sama mam czasem trudności z wybraniem jednej rzeczy z kilku bo na pozostałe nie mogę sobie pozwolić czasowo, czasem są to słuszne decyzje, a czasem niekoniecznie. Bywa różnie, ale musimy wybierać!

Czym dla Ciebie jest czas?

1 komentarz:

  1. Czas - coś czego nie możemy dotknąć, zatrzymać, zobaczyć. Momentami mam ochotę sobie porozmawiać z tym calym Czasem, żeby zwolnił, dał się cieszyć chwilą i nie był tak ulotny. Ale to niestety nie człowiek.
    A tak bardziej realnie. Myślę, że organizacja czasem to umiejętność, której niekórzy ludzie nie posiadają i nieudolnie starają się uczyć. Ale to dobrze, że przynajmniej się starają. Planowanie dobra rzecz.
    Ciekawe co by było, gdybyśmy to my zaczeli uciekać od czasu, a nie on od nas.

    OdpowiedzUsuń