26 lipca 2009

Rada Drużyny


Rada Drużyny to zaprawdę ciekawa jednostka. Jej definicja wprost z wikipedii brzmi:

Rada Drużyny – organ występujący w drużynach harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych. Powoływany jest przez drużynowego. W jej skład wchodzą zazwyczaj przyboczni, zastępowi i inni funkcyjni drużyny.

A ja chciałabym Wam przedstawić kolejno każdego z członków mojej RD. Kolejnośc tak naprawdę nie jest istotna. Najpierw wypisze skład całościowy, a potem kolejno dzień po dniu albo tydzień po tygodniu będe opisywała każdego z nich :)

Katarzyna Banaszek- przyboczna i chorąży drużyny oraz podzastępowa zastępu zastępowych Kamerun
Wiktoria Drozd - przyboczna i zastępowa zastępu żeńskiego Merapi
Małgorzata Wójcik - podzastępowa zastępu żeńskiego Merapi
Katarzyna Wójcik - członek RD, chorąży zastępu zastępowych Kamerun
Andrzej Kosowski - zastępowy zastępu męskiego Fudżi
Marcin Piętas - podzastępowy zastępu męskiego Fudżi

i już niedługo jeszcze jedna osoba, o której napiszę, gdy tylko zostanie ona członkiem RD mianowana rozkazem i wszystko będzie załatwione formalnie :)

pion. Małgorzata WójcikSwoją przygodę z ZHP zaczęła od zastępu Pogromni mniej więcej 3 lata temu. I od tej pory się rozwija się wszechstronnie! Stworzyła zastęp Merapi, który prowadziła, później prowadziła również Kamerun, a aktualnie jest podzastępową w Merapi! Jej kariera rozwija się stopniowo lecz pnie się coraz wyżej i wyżej na szczeblach naszej drużyny ;)

Uśmiechnięta, radosna, bardzo zastanawiająca osóbka, która nie jest jednoznaczna i czasami trudno ją rozszyfrować. Zazwyczaj wie czego chce i pragnie być zastępową! Niektórych marzenia się spełniają i ona już niedługo swoje zrealizuje.

Gosia z chęcią wyrusza teraz w nową drogę, która okazuje się być Liceum nr 2! Wyrusza w tą drogę z masą rzeczy, myśli oraz postanowień, które będą jej potrzebne w tej 3 letniej.

Co jej się uda zrealizować z postanowionych sobie celi pokaże tylko czas. A życzymy jej powodzenia!

Co Ty byś chciał powiedzieć o Gosi?

3 komentarze:

 1. O ile wiem, to Gosia już była zstępową, więc swoje marzenie spełniła:D

  Ale rzeczywiście, nasze spotkania rady nie byłyby takie, jakie są gdyby nie Gosia:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Była, ale teraz nie jest i znów chce być :)

  OdpowiedzUsuń
 3. och Jolu zapomniałaś o kilku ważnych rzeczach! to (gwoli uzupełnienia) ja może coś napiszę, bo znamy się z Gosią jak mało kto:) tak więc:
  * anoreksja - jak wszyscy wiemy Gosia popadła w głęboką anoreksję, spójrzcie tylko na jej żebra, jakie zapadnięte i policzki też! jak worek wiszą na niej spodnie w rozmiarze 34 ;)
  * śliczna blada twarz, nigdy się nie rumieni, zerowa liczba naczynek krwionośnych, autentycznie;)
  * nic nie kojarzy jej się z...jednym i wcale nie jest perwersyjna, nigdy rzekłabym!;)
  * bardzo jest pozytywnie nastawiona do swojej osoby, kocha swoje ciało i osobowość, barwną niezwykle. z uwielbieniem patrzy na swój tyłek jak również na nogi i oczywiście twarz (jak wspomniałam - bladą:D) ;)
  no to myślę, że to tyle:D

  OdpowiedzUsuń