14 marca 2010

Twórczość-po części

Uśmiech, radość i pytanie na widok drużynowej, gdy ta przychodzi na zbiórkę zastępu: "to dziś będzie zbiórka drużyny?" i iskra w oku pełnym nadziei na pozytywną odpowiedź daje dużo! Naprawdę. To tak w formie wstępu. :)

Czasami mamy jakiś świetny pomysł i konkretny termin na jego realizację, z różnych powodów nie udaje się nam tego zrealizować w terminie, ale czy to jest powód żeby całkowicie zapomnieć o tych planach?

Mam nadzieję, że odpowiedź Wasza była negatywna. Czasami faktycznie nie da się czegoś zrobić jeśli "przespaliśmy" jakąś datę. Natomiast zazwyczaj jednak da się coś z tym zrobić, może trochę inaczej, ale jednak da radę! Starajcie się zawsze.

Często jest też tak, że uda nam się coś zrobić przed terminem, to dobrze! To świadczy w dużym stropniu o zaangażowaniu i naszych motywacjach. Ale niestety zdarza się, że pomimo tego i tak mamy pewne problemy w realizowaniu planów. Tych problemów życzę jak najmniej.

Dzeiciaki mają mnóstwo niespożytkowanej energii i dużo pomysłów dobrych i tych złych. Ważne żeby pomóc im podejmować odpowiednie decyzje i kierować do popełniania tych dobrych ;). Lepienei czegoś z masy solnej może okazać się ciekawym doświadczeniem dla każdego, i tego małego i dużego. Mamy wtedy okazje do pobawienia się naszymi dłońmi w sposób bardzo twórczy. Każdy może zrobić to o czym akurat myślał.Nie ma tu figurek lepszych i gorszych. Chodzi o ekspresję naszych aktualnych uczuć, myśli i nastroju.Generalnie tego wszystkeigo co chcemy przekazać!


Ważne żeby nasza eksprecja "uszła" z nas w sposób twórczy.


Jaki Ty sposób preferujesz?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz